BógIstnieje.pl
Dowody na istnienie Boga i życia po śmierci
 
 
 
W historii miało i ma miejsce wiele różnych, niewytłumaczalnych wydarzeń i zjawisk, danych nam przez Boga. Potwierdzają one istnienie Stwórcy i życia pozagrobowego oraz prawdziwość religii chrześcijańskiej. Dzięki nim wiele osób na całym świecie nawróciło się i zmieniło swoje życie na lepsze.

Poniżej ukazano część tych wydarzeń, bez dokładnego i większego opisywania ich. Więcej informacji na poniższe tematy można znaleźć w internecie, filmach wideo „Filmy dla wątpiących” oraz w książkach - sporo tytułów znajduje się w dziale
Książki dla wątpiących”.

W większości punktów wymieniono tylko kilka najbardziej znanych przypadków. W rzeczywistości można by ich wymienić o wiele wiele więcej z kilkudziesięciu, kilkuset czy nawet kilku tysięcy znanych.

Bóg przyzwolił, aby te wydarzenia i zjawiska miały miejsce, przede wszystkim z dwóch powodów:
- żeby ukazać niewierzącym istnienie Swoje i życia po śmierci, w tym wiecznej nagrody i kary,
- oraz umocnić wiarę osób wierzących.
 
 
 
Poniższa treść jest dostępna również w formie:
 
 
 
1.
Niewytłumaczalne, cudowne uzdrowienia cielesne.


Dokonują się one np. w miejscach objawień, dzięki wstawiennictwu mistyków i świętych.

Jednym z wielu przykładów cudownego uzdrowienia jest Miguel Juan Pellicer, który odzyskał amputowaną nogę. Cud ten został dokładnie opisany w książce „Znak dla niewierzących”.


Najbardziej znanym z uzdrowień miejscem jest Lourdes (Francja), w którym to zaczęły się one dokonywać od objawień Matki Bożej w 1858r. Od tego czasu lekarze uznali za niewytłumaczalne ok. 7 tys. uzdrowień.
 
 
 
 
2.
Mistycy: stygmaty, bilokacja, lewitacja, dar uzdrawiania, czytania w ludzkich sercach i myślach, wizje, widzenia zaświatów, posty eucharystyczne, nie rozkładanie się ciał po śmierci i inne zjawiska.

 
Niektóre z tych darów otrzymali m.in. św.o.Pio, Teresa Neumann, s.Józefa Menendez, Marta Robin, św. Małgorzata Maria Alacoque.

Jednym z najbardziej znanych mistyków jest św. Ojciec Pio.
Stygmaty które otrzymał były parokrotnie badane; nauka nie była w stanie wyjaśnić ich pochodzenia i istnienia.
Przez 50 lat nieustannie krwawiły i nie goiły się, nie powodowały one stanów zapalnych ani martwicy. Było to zjawisko pozostające w sprzeczności z prawami natury. W chwili śmierci świętego stygmaty zupełnie znikły, nie pozostawiając nawet najmniejszej blizny.
Niektórymi innymi darami jakie o.Pio otrzymał od Boga były: dar uzdrawiania, czytania w nadprzyrodzony sposób w sercach i myślach przychodzących do niego ludzi oraz dar bilokacji, polegającej na równoczesnym znajdowaniu się w dwóch różnych miejscach, nieraz oddalonych od siebie o setki, a nawet i o tysiące kilometrów.
Kolejnym niezwykłym zjawiskiem jest fakt, że ciało o.Pio nie ulega naturalnemu procesowi rozkładu pomimo upływu ponad czterdziestu lat od jego śmierci.
 
 
 
 
 
 
3.
Cuda Eucharystyczne. Najczęściej polegają one na przemianie chleba lub wina (lub obojga)w prawdziwe ludzkie ciało lub krew.
 
Zdarzenia takie miały miejsce m.in. w Lanciano, Bolsenie, Buenos Aires, Sienie, Santarem, Sokółce.

Lanciano (Włochy), VIII wiek.
Chleb i wino przemienia się w ciało i krew, podczas odprawiania Mszy św.
W 1971r dokonano laboratoryjnych badań fragmentów tej relikwii i stwierdzono:
- ciało jest fragmentem ludzkiej tkanki mięśnia sercowego,
- nie stwierdzono śladów cięć ostrym narzędziem, co wykluczyło możliwość pobrania tkanki z ciała ludzkiego,
- ciało pozostało niezmienione przez dwanaście wieków, mimo braku śladów substancji konserwujących, teoretycznie powinno się rozpaść,
- zakrzepła krew jest ludzką krwią o grupie AB,
- zwykły skrzep już dawno uległby naturalnemu rozkładowi, a pobrany z relikwii pomimo upływu tylu wieków jest w dobrym stanie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

4.
Niezwykłe wizerunki.

Przykłady: Tilma z Guadelupe, Całun Turyński, Całun z Manopello, Chusta z Oviedo.

Guadelupe (Meksyk), rok 1531.
Podczas objawienia maryjnego, na płaszczu (tilma) widzącego Indianina Juana Diego, powstaje cudowny obraz Matki Bożej.
Po kilku naukowych badaniach przeprowadzonych na wizerunku w drugiej połowie XX wieku, stwierdzono m.in.:
- materiał na którym powstał wizerunek po ok. 20 latach powinien zbutwieć i całkowicie się rozsypać,
- nie ma śladu jego zblaknięcia lub popękania a kolory są żywe, świeże i błyszczące, pomimo że minęło ponad 400 lat od jego powstania,
- nie ma na nim śladów szkicowania i pędzla, więc nie został on namalowany ludzką ręką,
- barwniki użyte w tym obrazie nie są znane współczesnej nauce,
- przy 2500-krotnym powiększeniu oczu Matki Bożej, odkryto, że jest na nich zawarta scena przedstawiająca spotkanie Juana Diego z biskupem (będącym w towarzystwie kilku osób), podczas którego widzący pokazuje powstały na tilmie wizerunek; w oczach Maryi odbiło się w sumie 13 osób.
 
 
 
 
 
 
 
 

5.
Krwawiące, płaczące figury, krucyfiksy i obrazy.
 
Przykłady: figurka z Akita, krucyfiks z Limpias, Ikona z Tuluzy, figurka z Civitavecchia, figura z Syrakuz.

Akita (Japonia), rok 1973.
Na dłoni drewnianej figurki Matki Bożej, pojawia się rana, z której przez pewien czas płynie krew, a innym razem figurka poci się i wydziela przez wiele dni zapach róż i lilii.
W latach 1975-1981 z tejże figury płyną 101 razy łzy, w obecności kilkuset świadków.
Wydarzenia te były związane z objawieniami, w których Matka Boża przemawiała do Agnieszki Sasagawy.
Z cudownej figury zostały pobrane krew i łzy, które następnie poddano badaniom; powtórzono je kilkanaście lat później w innym laboratorium. Pierwsze jak i drugie badania wykazały, że pobrane materiały to ludzka krew i łzy.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6.
Objawienia prywatne - Boga Ojca, Jezusa Chrystusa, Matki Bożej i Aniołów.

Miały one miejsce m.in. w Fatimie, Kibeho, Łagiewnikach, Paray-le-Monial, Lourdes.

Podczas objawień lub w miejscach, gdzie miały one kiedyś miejsce, dochodzi do niewytłumaczalnych uzdrowień i nawróceń.

W 1917r w Fatimie (Portugalia), miały miejsce najbardziej znane w historii objawienia maryjne.
13 października podczas szóstego i ostatniego objawienia nastąpił tzw. „cud słońca”, który został miesiąc wcześniej zapowiedziany przez Matkę Bożą, jako znak potwierdzający prawdziwość objawień.
Świadków „cudu słońca” było parędziesiąt tysięcy, był on widoczny nawet 15km od miejsca objawień, więc nie ma mowy o czymś takim jak zbiorowa halucynacja.  Podczas tego zjawiska, wielu ludzi się nawróciło a niektórzy zostali uzdrowieni.
 
 
 

7.
Objawianie się dusz przebywających w czyśćcu i niebie.
 
Dusze czyśćcowe ukazują się głównie w celu proszenia o modlitwę, a znajdujące się w niebie, aby pouczać żyjących jak dążyć do świętości.

Szczególny dar kontaktów ze zmarłymi mieli m.in. Maria Simma, św.ojciec Pio, Anna Katarzyna Emmerich, Stefania Fulla Horak.

Na uwagę zasługuję również mistyczka Natuzza Evolo (1924-2009).
Za Bożym zezwoleniem przemawiały przez nią dusze zmarłych, znajdujące się w niebie, czyśćcu czy piekle.
Każda z tych dusz mówiła przez stygmatyczkę swoim własnym głosem, a więc były to głosy mężczyzn, kobiet, dzieci, młodych oraz starych.
 
 


 
 
 
 
 
 

8.
Objawianie się dusz potępionych.

Bóg daje takie wydarzenia, aby przez nie przypomnieć ludziom żyjącym na ziemi o wiecznej karze, czyli piekle.

W historii jest znanych dużo takich przypadków. Nierzadko świadkami tych zjawisk było wiele osób, w tym też niewierzących, którzy dzięki nim, zmienili swoje życie.

Kilka przykładów:
św.Franciszek Jeremi i grzesznica, świadectwo błogosławionego Ryszarda od św. Anny, historia prostytutki z 1873r dziejąca się w Rzymie: „Dziewczyna złego życia”. Sporo takich zdarzeń można znaleźć w książkach: „Piekło - Czy jest, czym jest” L. G. de Segur i „Piekło” F.X.Schouppe SJ.

Chyba najlepiej zbadanym przypadkiem tego typu, jest historia doktora Rajmunda Diokersa, dziejąca się w Paryżu, w drugiej połowie XIX wieku.
Zmarły doktor Rajmund podczas swojego pogrzebu, dwukrotnie podniósł się z otwartej trumny i trzykrotnie przemówił. Za trzecim razem powiedział, że jest potępiony. Lekarze obecni na obrzędach od razu obejrzeli zmarłego i stwierdzili, że jest on martwy.
Doktor był znanym człowiekiem, więc na jego pogrzeb przybyło kilka tysięcy osób, które były świadkami tych przerażających zjawisk.
 
 
 

9.
Opętania, czyli stan, w którym ciałem człowieka zawładnął demon.

Są one dowodem na istnienie szatana i piekła, a tym samym Boga i nieba.

Najgłośniejszym przypadkiem opętania jest historia młodej Niemki Annelise Michel.

Ludzie u których podejrzewa się opętanie zostają przebadani przez lekarzy, w celu określenia czy nie są chorzy psychicznie. Gdy taka osoba jest zdrowa psychicznie, czyli nie idzie jej pomóc żadnymi lekarstwami, to dopiero wtedy może dojść do egzorcyzmów, które -gdy jest to opętanie- pomogą wyrzucić demona z ciała.

Krzyki, przekleństwa i miotanie się jako reakcja na wodę święconą, modlitwy i krzyż; zmieniający się głos, nadludzka siła, mówienie w nieznanych językach - takie rzeczy mogą występować podczas opętania i egzorcyzmów.

Polecam, każdemu rozmowy włoskiego egzorcysty ks. Józefa Tomasellego
ze złym duchem w „Twarzą w twarz z demonem”. Fragment: „Seks, aborcja, rozwód, okultyzm: oto jak udaje mi się prowadzić ludzi do piekła...”
 
 
 
 
 

10.
Zjawisko śmierci klinicznej i widzenie podczas niej nieba, czyśćca i piekła.


Przykłady: Gloria Polo, Ian McCormack, Jennifer Perez, Howard Storm.

Ktoś powie, że nie można tych doświadczeń brać na poważnie, ponieważ idzie je racjonalnie wyjaśnić. Rzeczywiście, niektóre rzeczy mające miejsce podczas śmierci klinicznej można próbować naukowo wytłumaczyć.
Ale nie da się wyjaśnić m.in. sytuacji, w której taka osoba opowiada, że podczas śmierci klinicznej opuściła ciało i znajdując się poza nim, widziała oraz słyszała rzeczy, które rzeczywiście działy się w różnych miejscach oddalonych od jej ciała.

Kolumbijka Gloria Polo w 1995r. została trafiona przez piorun. Była cała poparzona i lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Przez kilka dni znajdowała się w śpiączce i w tym czasie doświadczyła istnienia życia po śmierci.
Została cudownie uzdrowiona i dziś jeździ po całym świecie opowiadając o istnieniu Boga, złych duchów, nieba, piekła i czyśćca. Dzięki jej świadectwu wielu ludzi zmienia swoje życie.
 
 
 
 
 
 

11.
Inne.


Przykłady:
- „cud krwi” św. Januarego,
- bezkrwawa rewolucja na Filipinach w 1986r,
- cudowne zrośnięcie się poćwiartowanego ciała św.Stanisława.
 
O mistykach była już mowa, ale warto wspomnieć jeszcze o stygmatyczce Annie Katarzynie Emmerich (1779-1824), która została obdarzona niecodziennym darem.
Bóg pokazał jej różne wydarzenia historyczne i nakazał spisywać to co widziała.
Oglądała ona m.in. całe życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, stworzenie świata, upadek aniołów, czyściec, niebo i piekło - to wszystko dokładnie zostało spisane.
Przez 5 lat, zapisano 16 tys. stron tekstu.
Naukowcy i teologowie podkreślają zadziwiającą zgodność wizji Emmerich z ustaleniami historii, teologii, archeologii i topografii.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
To samo co wyżej - w formie prezentacji
 
 
 
 
 
    
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
Według różnych źródeł świadkami fatimskiego cudu słońca było od 50 do 100 tyś. ludzi.
 
 
Hostowane na o12.pl