BógIstnieje.pl
Piekło istnieje - fakty
 
 
 
„Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!... I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego” (Mt 25,41.46)

Jezus Chrystus w powyższych słowach, jasno mówi o karze wiecznej. Kilka innych fragmentów z Pisma Świętego, w których jest mowa o piekle: Mt 5,27-30; Mt 13,39-43; Mk 9,42-48; Łk 12,4-5; J 5,28-29.

Jednakże fragmenty z Pisma Świętego, czy też nauczanie Kościoła dotyczące piekła, nie mają zapewne większego znaczenia dla ludzi niewierzących w Boga i życie po śmierci.

I właśnie po to powstał ten dział, aby w skrócie przedstawić konkretne zjawiska, potwierdzające biblijną i chrześcijańską naukę o wiecznym piekle.

Bóg przyzwolił, aby poniżej wymienione wydarzenia miały miejsce, po to żeby ukazać niewierzącym istnienie Swoje i życia po śmierci w tym wiecznej kary za złe życie oraz umocnić wiarę osób wierzących.
 
 

1.

Doświadczenia ludzi, którzy przeżyli śmierć kliniczną.

Część z nich mówi - również osoby będące wcześniej niewierzące lub wyznające inną religie niż chrześcijańska - że widziała piekło, np. Gloria Polo, Jennifer Perez, Ian McCornack, Howard Storm.

Ktoś powie, że nie można tych doświadczeń brać na poważnie, ponieważ idzie je racjonalnie wyjaśnić. Rzeczywiście, niektóre rzeczy mające miejsce podczas śmierci klinicznej można próbować naukowo wytłumaczyć. Ale nie da się wyjaśnić sytuacji, w której taka osoba opowiada, że opuściła ciało i będąc poza nim widziała oraz słyszała rzeczy, które naprawdę miały miejsce w czasie, gdy ona była w stanie śmierci klinicznej.2.

Opętania. Są one dowodem na istnienie szatana, a tym samym i piekła.

Najgłośniejszym przypadkiem opętania jest historia młodej Niemki Annelise Michel.

Ludzie u których podejrzewa się opętanie zostają przebadani przez lekarzy, w celu zdiagnozowania, czy nie są chorzy psychicznie. Gdy taka osoba jest zdrowa psychicznie, czyli nie idzie jej pomóc żadnymi lekarstwami, to dopiero wtedy może dojść do egzorcyzmów.

Krzyki, przekleństwa i miotanie się jako reakcja na wodę święconą, modlitwy i krzyż; zmieniający się głos, nadludzka siła, mówienie w nieznanych językach - takie rzeczy mogą występować podczas opętania.

Polecam, każdemu rozmowy włoskiego egzorcysty ks. Józefa Tomasellego ze złym duchem w „Twarzą w twarz z demonem”. Fragment: „Seks, aborcja, rozwód, okultyzm: oto jak udaje mi się prowadzić ludzi do piekła...”3.

Wizje piekła jak również pobyty w nim.

Rzeczy tych doświadczyły takie osoby jak m.in. siostra Józefa Menendez, św.Faustyna, dzieci z Fatimy, św.Jan Bosko czy św.Teresa z Avila.

Po powrotach z piekła Sługi Bożej siostry Józefy Menendez (1890-1923) - do którego wielokrotnie była z Bożej woli zabierana -jak twierdzą świadkowie było przez kwadrans lub pół godziny czuć wokół niej zapach siarki oraz palonego i rozkładającego się ciała.
Siostra Józefa napisała „Widziałam, jak wpadało do piekła wiele dusz. (...) Zdaje mi się, że dusze oskarżają się zwłaszcza z grzechów przeciw czystości, z kradzieży, z niesprawiedliwości w sprawach pieniężnych”

Natomiast święta siostra Faustyna po wizji piekła w „Dzienniczku” napisała: „Jedno zauważyłam, że tam jest najwięcej dusz, które nie dowierzały, że jest piekło.”4.

Z woli Bożej objawianie się dusz potępionych ludziom żyjącym.

W historii jest znanych dużo takich przypadków. Nierzadko świadkami tych zjawisk było wiele osób w tym też niewierzących, którzy dzięki nim zmienili swoje życie.
Kilka przykładów:
- historia doktora Rajmunda Diokersa,
- św.Franciszek Jeremi i grzesznica,
- świadectwo błogosławionego Ryszarda od św. Anny.
Sporo takich zdarzeń można znaleźć w książkach „Piekło - Czy jest, czym jest” L. G. de Segur i „Piekło” F.X.Schouppe SJ.5.

Przypadek włoskiej mistyczki Natuzzy Evolo (1924-2009), przez którą -za Bożym zezwoleniem - przemawiały dusze zmarłych, również te znajdujące się w piekle.
Każda z tych dusz mówiła przez stygmatyczkę swoim własnym głosem, a więc były to głosy mężczyzn, kobiet, dzieci, młodych oraz starych.
 
 
 
 
Piekło to wieczny horror, to ciągłe cierpienie i rozpacz - FAKTY
 
 
 
 
 
Miłosierdzie Boże a piekło
 
 
 
 
 
 
    
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
Według różnych źródeł świadkami fatimskiego cudu słońca było od 50 do 100 tyś. ludzi.
 
 
Hostowane na o12.pl