BógIstnieje.pl
Książki dla wątpiących
 
 
 
 
Racjonalne podstawy wiary
ks. Mieczysław Piotrowski TChr

 
Jesteśmy dzisiaj świadkami tego, jak propagowanie wiary w nieistnienie Boga prowadzone jest nie tylko przez szerzące demoralizację środki masowego przekazu, ale wspomagane jest też ono jeszcze dodatkowymi zabiegami: dyskredytowaniem uczciwych naukowców, ukrywaniem naukowo stwierdzonych faktów, powtarzaniem w nieskończoność fałszywych twierdzeń o pochodzeniu życia, a także o Piśmie św. oraz o historii i nauce Kościoła katolickiego. Rzetelna wiedza naukowa prowadzi do odkrycia w przyrodzie niepodważalnych dowodów na istnienie nieskończenie mądrego Stwórcy, jak również wskazuje na wiarygodność Pisma św. oraz na historyczność Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Autentyczne przedmioty związane z Jego męką i zmartwychwstaniem przetrwały do dziś i wymownie świadczą o Prawdzie Ewangelii: Jezus Chrystus, prawdziwy człowiek i prawdziwy Bóg, z miłości do nas poniósł śmierć na krzyżu i zmartwychwstał, byśmy mogli przez wiarę w Niego osiągnąć zbawienie.
 
 
Szczegóły:
Wydawnictwo: Agape
Miasto i rok: Poznań 2012
Oprawa książki: twarda

 

Źródło okładki i opisu: http://sklep.milujciesie.org.pl/racjonalne-podstawy-wiary,4,1125,937

 

 

Od niewiary do pełni Prawdy
ks. Mieczysław Piotrowski TChr
 
 
Bóg przychodzi do nas i daje się odnaleźć każdemu, kto Go szuka. Łaska nawrócenia jest czasami wynikiem długich dociekań naukowych, a czasami zaskakującym doświadczeniem spotkania z innym światem. Miliony ludzi, niezależnie od wychowania, języka, kultury i wyznawanej religii, po spotkaniu z Jezusem Chrystusem doświadczają niesamowitej przemiany. Nie chcą już powracać do starego życia, rezygnują z grzechów i pragną tylko być z Jezusem i świadczyć o Nim, jak mówi św. Jan: „My także widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec zesłał Syna jako Zbawiciela świata. Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu. Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam” (1J 4,14-16).
Książka zawiera kilkanaście porywających świadectw znanych osobistości ze środowisk ateistów, masonów, żydów, muzułmanów, a także przedstawicieli Kościołów protestanckich, którzy odkryli pełnię Prawdy w Kościele katolickim.


Szczegóły:
Wydawnictwo: Agape
Miasto i rok: Poznań 2013
Oprawa książki: twarda
Ilość stron: 248


Źródło okładki i opisu: http://sklep.milujciesie.org.pl/od-niewiary-do-pelni-prawdy-ks-mieczyslaw-piotr,4,1125,936

 

 

Ilustrowana księga cudów
Henryk Bejda


Ten imponujący album pomyślano jako niezwykły katalog najbardziej spektakularnych i pięknych dowodów na przenikanie Bożej cudowności w nasz ludzki świat. Książka z pewnością mile zaskoczy wielością i różnorodnością poruszanych tematów, a przedstawione w niej fotografie cudów, które nie sposób racjonalnie wytłumaczyć, świetnie obrazują, w jak pięknym i tajemniczym świecie żyjemy. Idealna jako prezent, który chcielibyśmy ofiarować nie tylko tym, którym brakuje wiary, ale także wszystkim, z którymi chcemy podzielić się zachwytem nad wielkością Boga.
 
 
Szczegóły:
Wydawnictwo: Rafael
ISBN: 978-83-7569-291-4
Oprawa: twarda lakierowana
Ilość stron: 168
Format: 200x265  
Data wydania: 2012
 

Źródło okładki i opisu: http://rafael.pl/produkt/ilustrowana-ksiega-cudow

 

 

Dowody Tajemnicy
Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych

Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń


Dowody Tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych to kolejna książka reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia.
Tym razem autorzy prowadzą dziennikarskie dochodzenie, które ma na celu zjawiska nadprzyrodzone i ich naukowe wyjaśnienie.
Przedstawiają zjawiska nadprzyrodzone takie jak np. stygmaty, cuda eucharystyczne, inedia czyli życie bez picia i jedzenia lub też niezwykłe uzdrowienia w rodzaju samoistnej reimplantacji odciętej nogi. Ich drogi prowadzą m.in. do Innsbrucku, Guadalupe, Rzymu, Lourdes, Neapolu, Lanciano czy Saragossy. Przewodnikami w tym śledztwie okazują się wybitni naukowcy, profesorowie nauk ścisłych, medycznych lub biologicznych, którzy – często korzystając z najnowszych osiągnięć techniki – zbadali owe fenomeny. Wyniki ich analiz stanowią wyzwanie dla współczesnego rozumu, gdyż pokazują, że są na świecie zjawiska, które pozostają niewytłumaczalne nawet w świetle całej dostępnej ludzkości wiedzy. W ten sposób nauka otwiera się na wymiar Tajemnicy.
W książce autorzy omawiają następujące tematy:
1. Instytut pełen tajemnic
2. Mięsień serca w permanentnej agonii
3. Skrzep krwi skrupulatnie przestrzegający terminów
4. Kobieta, która zmieniła bieg dziejów
5. Moditwa łamiąca prawa natury
6. Nigdy nie gojące się rany
7. Życie bez jedzenia i bez picia
8. Zwłoki nie podlegające rozkładowi
 
 
Szczegóły:
Wydawnictwo Rosikon Press
Oprawa twarda z obwolutą
Format 195x255 mm
Liczba stron 368
ISBN: 978-83-62981-56-4
Rok wydania 2013
 

Źródło okładki i opisu: http://www.rosikonpress.com/towar_karta_152/Dowody_Tajemnicy.html

 

 

Jeżeli znaków i cudów nie zobaczycie, nie uwierzycie (J 4,48)
ks. Mieczysław Piotrowski TChr
 

W historii nieustannie pojawiają się fakty, które podważają fundamenty ateistycznej ideologii. Są nimi różnego rodzaju cudowne znaki i wydarzenia, poprzez które Bóg wskazuje na istnienie nadprzyrodzonego wymiaru rzeczywistości. Cuda są specyficzną „mową" Boga, apelem skierowanym do ludzi zniewolonych przez ateistyczną ideologię, aby zdecydowanie ją odrzucili i otwarli się na przyjęcie tajemnicy Jego miłości.
Dla wszystkich chrześcijan wiara w Ewangelię jest związana z wiarą w największy cud, jakim było Boże Narodzenie
i Zmartwychwstanie Chrystusa, oraz w cuda, które czynił Jezus w czasie swej publicznej działalności, a po Jego śmierci
i Zmartwychwstaniu - z wiarą w znaki i cuda, które zmartwychwstały Pan nieustannie czyni przez wstawiennictwo swojej Matki Maryi oraz apostołów i świętych.
Pan Jezus mówił: „Jeżeli znaków i cudów nie zobaczycie, nie uwierzycie" (J 4,48) oraz wskazywał na znaczenie cudownych znaków, których dokonywał: „(...) niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto we Mnie nie zwątpi" (Mt 11,5-6). Cuda i nadprzyrodzone znaki nieustannie towarzyszą działaniu Boga w historii naszego zbawienia.
 
 
Szczegóły:
Wydawnictwo: Agape
Format: 170x247 mm
Ilość stron: 352
Miasto i rok: Poznań 2013
Oprawa książki: twarda


Źródło okładki i opisu: http://sklep.milujciesie.org.pl/jezeli-znakow-i-cudow-nie-zobaczycie-nie-uwierzyc,4,806,978

 

 

Powody aby wierzyć
Ron Tesoriero


Jezus pozwolił Tomaszowi dotknąć swych ran. To samo robi dla nas w nowym tysiącleciu. Czasami trzeba zobaczyć, aby uwierzyć. Konsekrowana Hostia zmienia się w ciało. Niewidomy odzyskuje wzrok, by obejrzeć film o Eucharystii. Niewykształcona mistyczka, w nieznanych sobie językach i bez błędów teologicznych, zapisuje setki stronic głębokiego nauczania i komentarzy biblijnych. Czy te i inne niezwykłe zjawiska zasługują na wiarę? Co mówi o nich nauka?
 

Szczegóły:
wydawnictwo WAM
tłumacz Jerzy Wolak
wydanie drugie
data wydania listopad 2013
ISBN 978-83-7767-972-2
stron 192+32(wkładka zdjęciowa)
format 136x210 mm
oprawa miękka
 

Źródło okładki i opisu: http://e.wydawnictwowam.pl/tyt,68910,Powody-aby-wierzyc.htm

 

 

Potęga cudów
Prawdziwe przypadki Bożej obecności

Joan Wester Anderson


Mamy tu do czynienia z prawdziwą panoramą cudownych wydarzeń. Spotkamy tu aniołów, zmarłych krewnych i znajomych, natchnienia pochodzące z nieba, cudowne ocalenia, łącznie książka zawiera kilkadziesiąt zaczerpniętych z życia opowieści.
A zaczniemy od doskonale udokumentowanej historii kaznodziei, który odzyskał mowę, pomimo iż medyczna diagnoza była bezlitosna – milczenie do końca życia. Jego choroba była tak niezwykła, że przedstawiano ją na naukowych sympozjach, a jego gardło nieustannie fotografowano za pomocą endoskopu. Nie było nadziei, przynajmniej w ludzkim rozumieniu tego słowa. A jednak, nagle, niespodziewanie, na oczach dwóch setek świadków... Sam Lynch natomiast od urodzenia był analfabetą i nagle poproszono go o odczytanie fragmentu Biblii. Nie był w stanie się wykręcić i na oczach setek słuchaczy zaczął czytać...
 
 
Szczegóły:
wydawnictwo: Exter
liczba stron: 192
format: 13,5x20,4
 

Źródło okładki i opisu: http://sanctus.com.pl/szczegoly/1145/potega_cudow_prawdziwe_przypadki_bozej_obecnosci

 

 

Krwawiące dłonie
Historie prawdziwych cudów, niezwykłych zjawisk i objawień

Elizabeth Ficocelli


Żyjemy w epoce cudów! Książka przedstawia niezwykłe wydarzenia nie tylko z życia osób żyjących w odległych wiekach, ale również ludzi nam współczesnych. Niektóre z opisanych tu cudów nadal trwają! Bóg nie dokonywał cudów jedynie w odległych czasach, pełnych żarliwej wiary, lecz nadal czyni cuda w naszym, często sceptycznym świecie.
Mamy tu prawdziwe bogactwo cudownych zjawisk: cuda eucharystyczne, stygmaty, ciała nie ulegające rozkładowi po śmierci, zjawiska lewitacji i bilokacji, dar języków, wizje, objawienia, cudowne obrazy, płaczące figury. Przez te cuda Bóg przychodzi człowiekowi z pomocą cielesną i duchową, budząc wiarę, uzdrawiając, odsłaniając inny, głębszy wymiar życia.
Elizabeth Ficocelli, autorka bestsellerów, zdobywczyni wielu nagród za książki dla młodzieży i dorosłych, przyjęła wiarę katolicką jako osoba dorosła. Jest częstym gościem katolickich stacji radiowych i telewizyjnych. Prowadzi rekolekcje w parafiach i szkołach.


Szczegóły:
Wydawnictwo AA
Okładka miękka
Ilość stron 192
Wymiary 145x205 mm
Rok wydania 2012
 

Źródło okładki i opisu: http://www.religijna.pl/krwawiace-dlonie-historie-prawdziwych-cudow-niezwyklych-zjawisk-i-objawien-elizabeth-ficocelli

 

 

Znaki z nieba
Ks. Ryszard Ukleja SDB, Stefan Budzyński


W książce między innymi:
- Płaczące posągi i obrazy
- Znaki czasu dane w Polsce
- Łaski i cuda za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny
- Dlaczego Madonna płacze?


Szczegóły:
wydawnictwo Adam
format A5
stron 88
oprawa miękka
ISBN 83-7232-674-6


Źródło okładki i opisu: http://www.oficyna-adam.com.pl/index.php?s=karta&id=1067

 

 

Cuda, znaki, Boskie interwencje
Polewska Aleksandra


Kiedy byłam małą dziewczynką moi dziadkowie opowiedzieli mi o wielkiej łunie, która tak rozświetlała nocne niebo, że - jak twierdzili - na ciemnej ulicy można było znaleźć igłę. Według nich owo niezwykłe światło zapowiadało nadejście drugiej wojny światowej. Jakiś czas później usłyszałam o proroctwie fatimskim, w którym Maryja zapowiadała pojawienie się wyjątkowo zjawiskowej zorzy tuż przed wybuchem najokrutniejszej z wojen, W ubiegłym roku, z czystej ciekawości, postanowiłam poszukać choćby jednej notatki prasowej z tamtych czasów, która wspominałaby o łunie. Rezultaty mojego niewinnego śledztwa kompletnie mnie przerosły. I tak powstał pierwszy rozdział tej książki.


Szczegóły:
Wydawnictwo Rafael
Okładka miękka
ISBN 978-83-7569-153-5
Ilość stron 264
Wymiary 130x200 mm


Źródło okładki i opisu: http://www.religijna.pl/cuda-znaki-boskie-interwencje

 

 

Świadkowie Tajemnicy
Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych

Grzegorz Górny, Janusz Rosikoń


Dwaj autorzy – reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń – ruszają tropem relikwii Chrystusowych i w różnych krajach świata zbierają bogatą dokumentację na temat konkretnych przedmiotów, jakie do dnia dzisiejszego pozostały po Jezusie. Przeczesują archiwa, rozmawiają z historykami, spotykają światowej sławy naukowców, zapoznają się z wynikami ich prac. Niczego nie przyjmują na wiarę, lecz starają się znaleźć potwierdzenie w źródłach historycznych i ekspertyzach naukowych. W wyniku reporterskiego śledztwa udaje im się zidentyfikować część czczonych do dziś relikwii jako autentyki. Wśród nich szczególne miejsc zajmują relikwie pasyjne, czyli przedmioty związane z męką, śmiercią i pochówkiem Chrystusa. Niektóre z powodu swych właściwości stanowią dla naukowców zagadkę, której nie są w stanie rozwiązać. Dotyczy to choćby Całunu Turyńskiego. Nie było na świecie obiektu, który byłby częściej, gruntowniej i bardziej wielostronnie przebadany niż właśnie to lniane płótno z Turynu. Im więcej jednak było wyników analiz, tym bardziej wśród badaczy rosła świadomość Tajemnicy.
 

Szczegóły:
Wydawnictwo Rosikon Press
Oprawa twarda z obwolutą
Format 195x255 mm
Liczba stron 296
ISBN: 978-83-62981-32-8
Rok wydania 2012


Źródło okładki i opisu: http://www.rosikonpress.com/towar_karta_144/Swiadkowie_Tajemnicy.html

 

 

Cudowne wizerunki naszego Pana
Joan Carroll Cruz


Tom pokrewny Cudownym wizerunkom NMP, a zarazem jedna z najbardziej sugestywnych książek o kulcie naszego Zbawiciela. Czterdzieści dwie zadziwiająco prawdziwe opowieści ukazują nam cudowne działanie Pana Jezusa w różnych częściach świata, a uzupełnione są wieloma fotografiami - także kolorowymi- cudownych figur, krucyfiksów i innych uświęconych wizerunków, a także życiorysami osób, dla których miały one szczególne znaczenie.
Opisane są tu, oczywiście, dwa najcenniejsze wizerunki Pana Jezusa - Święty Całun z Turynu i Chusta Weroniki - a także, otaczana ogromną czcią, figura Dzieciątka Jezus z Pragi i sławny krucyfiks z San Damiano, przez który Chrystus nakazał św. Franciszkowi odbudować Kościół, a także wiele innych, równie fascynujących i inspirujących wizerunków.


Szczegóły:
wydawnictwo: Exter
liczba stron: 280
format: 13,5x20,4
oprawa: miękka


Źródło okładki i opisu: http://sanctus.com.pl/szczegoly/956/cudowne_wizerunki_naszego_pana

 

 

Płacząca Madonna
Małgorzata Pabis


Kiedy Matka widzi, że nie przemawiają już żadne argumenty, to ostatnim jej argumentem są łzy - ojciec Zbigniew Wala, saletyn
Na kartach Ewangelii nie ma ani jednego zdania o tym, że Maryja płakała. Tymczasem tylko w XX wieku odnotowano około 200 przypadków, w tym także w Polsce, w których Matka Boża roniła łzy. Rodzi się więc pytanie: dlaczego Maryja płacze? Odpowiedź na nie stanowi niniejszy album.
Mamy nadzieję, że ta książka poruszy niejedno serce; że wielu przejmie się łzami Matki. W pierwszej części książki opisane zostały objawienia Matki Bożej, w czasie których Maryja płakała. W części drugiej przedstawione są wizerunki płaczącej Matki Bożej na świecie, a w trzeciej – w Polsce.


Szczegóły:
Wydawnictwo Rafael
ISBN: 978-83-7569-428-4
Oprawa: twarda
Liczba stron: 128
Format: 210x295
Data wydania: 2013


Źródło okładki i opisu: http://rafael.pl/produkt/placzaca-madonna

 

 

Księga objawień Maryjnych od I do XX wieku
G. Hierzenberger, O. Nedomansky


Bestseller światowy, tłumaczony na wiele języków, po raz pierwszy na polskim rynku wydawniczym. Dzieło obejmuje wszystkie objawienia maryjne: zatwierdzone przez Kościół, nie zatwierdzone oraz te, co do których władze kościelne w ogóle się nie wypowiadały, wyrażając brak swego zainteresowania. Pełną faktografię tzw. mariofanii poprzedza wstęp od wydawcy polskiego oraz szerokie wprowadzenie teologiczne dotyczące istoty objawień i ich znaczenia w historii Kościoła. Książka mądra i pouczająca. Austriaccy Autorzy oparli się na bogatych materiałach archiwalnych, kościelnych, historycznych oraz bibliografii mariologicznej. Dzieło posiada aprobatę Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.


Szczegóły:
wydawnictwo Adam
liczba stron: 632
oprawa: miękka
format: A5


Źródło okładki i opisu: http://sanctus.com.pl/szczegoly/1011/ksiega_objawien_maryjnych_od_i_do_xx_wieku

 

 

Guadalupe
Objawienie, które zmieniło dzieje świata

Paul Badde


Wizerunek Madonny z Guadalupe - obok Całunu Turyńskiego - do dziś uchodzi za najbardziej zagadkowy obraz w dziejach świata. Im dokładniejszym badaniom poddawany jest obraz, tym większą staje się zagadką.
· Na tkaninie z wizerunkiem nie znaleziono żadnych farb, barwników czy śladów pędzla.
· Układ gwiazd na płaszczu Matki Bożej odpowiada wyglądowi nieba nad miastem Meksyk w momencie objawień.
· Współczesne badania pozwoliły ustalić, że w źrenicach Maryi została utrwalona scena prezentacji płaszcza z cudownym wizerunkiem przed biskupem Meksyku, w której uczestniczyło kilkanaście osób. Bezspornym pozostaje fakt, że na całym świecie na żadnej fotografii, a tym bardziej na żadnym obrazie nie udało się zaobserwować podobnego zjawiska. Tak mikroskopijne wizerunki postaci nie mogłyby zostać wykonane ludzką ręką nawet w naszych czasach przy użyciu najnowocześniejszej techniki.
Po objawieniach w Guadalupe w stosunkowo krótkim czasie chrzest przyjęło około 9 milionów ludzi. Była to największa w dziejach chrześcijaństwa ewangelizacja.
Na biurku Jana Pawła II znajdował się tylko jeden obraz – wizerunek Matki Bożej z Guadalupe.


Szczegóły:
wydawnictwo Polwen Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne  
stron: 260
oprawa: miękka
format: 125x195 mm


Źródło okładki i opisu: http://www.polwen.pl/idk-268/guadalupe.html

 

 

Matka Boża Zwycięska
Cuda Maryi w historii Polski i świata

Ewa J. P. Storożyńska , ks. dr Józef Maria Bartnik SJ


Matka Boża ratuje miasta przed zarazą i najazdem wrogich wojsk, prowadzi do zwycięstwa przeciwko islamskiej flocie pod Lepanto, daje siłę zwycięzcom spod Wiednia, przychodzi z pomocą Kanadyjczykom, broni Warszawy przed barbarzyństwem komunizmu i armią bolszewików, ratuje Japończyków z atomowej zagłady, wyzwala kraje spod jarzma komunizmu i morderczej dyktatury. Książka odkrywa nieznane fakty, zaskakujące epizody oraz nadzwyczajne wydarzenia, które trudno jest wytłumaczyć inaczej niż jako cud…
Ważne karty historii zostały ukazane w nowym świetle, a opowieści o tych wydarzeniach oparto na nowych, nieznanych dotąd źródłach.


Szczegóły:
Wydawnictwo AA
Okładka miękka
ISBN 978-83-7864-016-5
Ilość stron 260
Wymiary 145x205 mm
Rok wydania 2012
 

Źródło okładki i opisu: http://www.religijna.pl/matka-boza-zwycieska-cuda-maryi-w-historii-polski-i-swiata-ewa-j-p-storozynska-ks-dr-jozef-maria-bartnik

 

 

Cud na Filipinach
Łaszewski Wincenty


To miała być największa masakra w historii ludzkości. Padł rozkaz, by bezlitośnie zdławić bunt. Miało zginąć dwa miliony bezbronnych cywilów.
Były ataki czołgów.
Przeprowadzono atak moździerzowy.
Nastąpił atak zmotoryzowanej piechoty.
Ciśnięto w tłum pojemniki z gazem.
Wysłano do ataku helikoptery.
Skierowano na miejsce buntu bombowce.
Brakowało jeszcze tylko ataku od dołu
– z samego dna piekła.
Jak to się stało, że na asfalt manilskiej autostrady nie spadła ani jedna kropla krwi?
To był cud. Zwyczajny cud. Czy zwyczajny?


Szczegóły:
wydawnictwo Polwen Polskie Wydawnictwo Encyklopedyczne  
stron: 268
oprawa: twarda
format: 140x200 mm


Źródło okładki i opisu: http://www.polwen.pl/idk-486

 

 

Stygmatycy
Aleksandra i Konrad Murzańscy


Ludgarda, Faustyna Kowalska, Franciszek z Asyżu, Gemma Galgani, Marta Robin, Wanda Broniszewska, Jan Boży, Anna Katarzyna Emmerich, Anna Schaffer, Dorota z Mątowów, Natuzza Evolo, Mechtylda z Hackeborn, Ojciec Pio...i wiele, wiele innych.
Co łączy tych zwykłych z pozoru ludzi pochodzących z różnych okresów? Otóż wszyscy oni zostali obdarzeni przez Boga szczególną łaską - stygmatami. Dlaczego i w jaki sposób otrzymali je? Jakiego rodzaju były to rany i jakie cierpienia musieli w związku z tym znosić? Jak sobie radzili z tym Bożym wybraństwem i otoczeniem, które niejednokrotnie nie rozumiało tych nadprzyrodzonych zjawisk? Tego wszystkiego dowiecie się z naszej książki, która prezentuje osoby będące żywymi ikonami Męki Pańskiej.


Szczegóły:
Wydawnictwo Rafael
ISBN: 978-83-7569-315-7
Oprawa: twarda z obwolutą
Liczba stron: 168
Format: 195x265
Data wydania: 2012
 

Źródło okładki i opisu: http://rafael.pl/produkt/stygmatycy

 

 

Niezniszczalni
Historia świętych, których ciała nie uległy zepsuciu

Joan Carroll Cruz


Tajemnica świętych, których ciała nie uległy zniszczeniu ani rozkładowi, od wieków fascynowała kolejne pokolenia chrześcijan. Joan Carroll Cruz, będąca pod wielkim wrażeniem historii o cudach związanych z ciałem św. Charbela Makhloufa, postanowiła zbadać to zjawisko.
Na przestrzeni dziejów odnotowano setki przypadków świętych, których ciała zostały zachowane w cudowny sposób. Dziesiątki z nich do dziś możemy oglądać w poświęconych im sanktuariach. Joan Carroll Cruz opisuje kilkadziesiąt takich przykładów, należących do najciekawszych i najbardziej wymownych. Korzystając z wiedzy dziesiątek osób duchownych, świadków, pracowników sanktuariów i wszelkich dostępnych źródeł, autorka napisała książkę, jakiej dotąd nie było.
J.C. Cruz szczególnie podkreśla w swojej książce różnicę pomiędzy ciałami w sposób cudowny niezniszczonymi, a tymi zachowanymi przypadkowo bądź celowo – w procesie balsamowania. Posługując się faktami naukowymi z dziedziny biologii, autorka uzasadnia prawdziwość fenomenu, jakim jest cudowne zachowanie ludzkiego ciała.
W książce znajdziemy historie:
św. Rity, św. Charbela, św. Klary, św. Katarzyny ze Sieny, św. Róży z Limy, św. Teresy z Ávila, św. Franciszka Ksawerego, św. Stanisława Kostki, św. Jana od Krzyża, św. Jana Vianneya, św. Bernadetty Soubirous oraz wielu innych świętych i błogosławionych.


Szczegóły:
Wydawnictwo: Esprit
ISBN: 978-83-63621-80-3
Format 145x205 mm
Stron 384
Data wydania 2014
Oprawa broszurowa
 

Źródło okładki i opisu: http://www.esprit.com.pl/315/Niezniszczalni.html

 

 

Cuda Eucharystyczne
Joan Carroll Cruz


Książka opisuje 36 słynnych cudów eu­charystycznych w historii Kościoła. Zjawiska Hostii zmieniających się w widzialne ciało, Hostii krwawiących, Hostii zmieniających się w kamień w ustach grzeszników, Hostii unoszących się w powietrzu i emitujacych tajemnicze światło oraz wiele innych. Każdemu z opisanych cudów towarzyszy opowieść o okolicznosciach, w jakich do niego doszło i opiniach ekspertów. Wiele z tych cudów trwa do dzisiaj, dajac świadectwo prawdzie głoszonej przez Kościół o Przenajświętszym Sakramencie.
Ponadto ksiazka zawiera rozdziały opisujące niezwykłe, a związane z Eucharystią, wydarzenia z życia świętych. Możemy w niej znaleźć informacje o lewitacjach, ekstazach, cudownym przyjmowaniu Ciała Pańskiego czy postach eucharystycznych, które towarzyszyły wiernym sługom Boga, od pierwszych chrześcijan, po współczesnych nam, takich jak św. Ojciec Pio, Anna Katarzyna Emmerich czy Teresa Neumann.
Książka zawiera 100 fotografii i rycin.


Szczegóły:
wydawnictwo: Exter
liczba stron: 320
format: 135x204
 

Źródło okładki i opisu: http://sanctus.com.pl/szczegoly/546/cuda_eucharystyczne

 

 

Największy cud
Tajemnica Eucharystii w mistycznej wizji Cataliny Rivas
Catalina Rivas

 
Książka zawiera zapis wizji, której doświadczyła Catalina podczas Mszy Świętej. Wówczas Jezus i Jego Matka objawili jej mistyczną rzeczywistość Eucharystii jako Największego Cudu, z jakim może spotkać się człowiek na tym świecie…
Catalina Rivas to boliwijska mistyczka, której od 1994 roku objawiają się Jezus i Maryja. W październiku 1994 roku, kiedy Catalina pielgrzymowała do Conyers, w USA , zobaczyła nagle mocne światło otaczające Krucyfiks i poczuła potrzebę ofiarowania całej siebie i swojego życia Chrystusowi. Ujrzała cztery promienie światła wychodzące z dłoni, stóp i boku Jezusa Ukrzyżowanego, które przeszywały jej dłonie, stopy i serce jak płomienie ognia. Ból był tak intensywny, że upadła na ziemię. Od tego czasu Catalina nosi na swoim ciele rany Chrystusa, które pojawiają się zazwyczaj w Wielki Piątek.


Szczegóły:
Wydawnictwo AA
Okładka miękka
ISBN 978-83-7864-152-0
Ilość stron 64
Wymiary 120x165 mm
Rok wydania 2013
 

Źródło okładki i opisu: http://www.religijna.pl/najwiekszy-cud-tajemnica-eucharystii-w-mistycznej-wizji-cataliny-rivas

 

 

Przejście do życia wiecznego w mistycznych wizjach Cataliny Rivas
Catalina Rivas


W niniejszej książeczce, w której Catalina opisuje swoje duchowe doświadczenie cierpienia z powodu śmierci jej brata i matki, znajdujemy zbiór zbawiennych nauk o nieskończonym miłosierdziu Bożym okazywanym nam w ostatniej chwili życia. Skłania nas ona do zastanowienia się nad sensem śmierci, która, według Bożego objawienia, jest ustanowionym przez samego Boga decydującym momentem przejścia życia ludzkiego do życia nadprzyrodzonego – jako celu i przeznaczenia wszystkich, ponieważ wszyscy, bez wyjątku, jesteśmy podlegli śmierci i zmierzamy ku nowemu życiu.


Szczegóły:
Wydawnictwo AA
Okładka miękka
ISBN 978-83-7864-320-3
Ilość stron 112
Wymiary 120x165 mm
Rok wydania 2013


Źródło okładki i opisu: http://www.religijna.pl/przejscie-do-zycia-wiecznego-w-mistycznych-wizjach-cataliny-rivas

 

 

Niebo istnieje... Naprawdę!
Todd Burpo, Lynn Vincent


Światowy bestseller! 8 milionów sprzedanych egzemplarzy, z czego 70 tysięcy w Polsce! Tłumaczony na 35 języków! Film na podstawie książki! Kiedy Colton Burpo cudem wyzdrowiał po nagłej operacji wycięcia wyrostka robaczkowego, jego rodzina nie posiadała się z radości. Nie spodziewała się jednak, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszy piękną i wyjątkową historię o podróży małego chłopca do nieba i z powrotem.
Niespełna czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, wiarygodnie opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Opowiadał o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył swoich rodziców opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a przecież nie mógł ich stamtąd znać, bo jeszcze nie umiał czytać.
Z rozbrajającą niewinnością i typową dla dziecka prostolinijnością Colton opowiadał o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już dawno odeszli z tego świata. Opisywał Jezusa i anioły, twierdził, że Bóg jest "bardzo, bardzo duży" i naprawdę nas kocha.
Historia ta - opowiedziana przez ojca przywołującego proste słowa własnego syna - ukazuje miejsce, które czeka na nas wszystkich, gdzie, jak mówi Colton, "nikt nie jest stary i nikt nie nosi okularów".
"Niebo istnieje... naprawdę!" na zawsze zmieni sposób, w jaki myślisz o wieczności, pozwalając ci przyjąć perspektywę dziecka i uwierzyć jak ono.
Polecamy także kontynuację historii Coltona i jego rodziny, pisaną już z pewnej perspektywy czasowej: Niebo zmienia wszystko.


Szczegóły:
Wydawnictwo Rafael
ISBN: 978-83-7569-258-7
Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
Format: 130x200
Data wydania: 2011


Źródło okładki i opisu: http://rafael.pl/produkt/niebo-istnieje-naprawde

 

 

Trafiona przez piorun
Stałam u bram nieba i piekła

Gloria Polo


Osobiste świadectwo pani dr Glorii Polo, kolumbijskiej lekarki, którą trafił piorun, który był tak silny, że została prawie, że całkowicie spalona. Dzięki Bożemu Miłosierdziu zawdzięcza odnowione ciało i mistyczne przeżycia, które pozwoliły jej na wgląd do własnej „Księgi Życia”. Z drugiej strony rzeczywistości, mogła powrócić do życia, by dać świadectwo tym, którzy nie potrafią uwierzyć. Przyniosła nam stamtąd niezwykle ważne orędzie. Dokumenty wypadku i inne materiały na ten temat: www.gloriapolo.net


Szczegóły:
Wydawnictwo Królowa Pokoju
Format: 16,5x23,5
Liczba stron: 88


Źródło okładki i opisu: www.krolowa-pokoju.com.pl/trafiona-przez-piorun.-stalam-u-bram-nieba-i-piekla.html

 

 

Wskrzeszenia
Małgorzata Pabis


Latem 2013 roku, przy okazji modlitewnego spotkania na Stadionie Narodowym z udziałem ks. Bashabory, przez polskie media przetoczyła się fala prześmiewczo-sensacyjnych artykułów. Główną pożywką do ironizowania stała się wiara w przypadki rzekomych wskrzeszeń zmarłych, które miał wymodlić charyzmatyczny kapłan z Ugandy... Cóż, rzeczywiście w materialistycznym, do cna racjonalnym współczesnym świecie niezwykle trudno przyjąć i uwierzyć w tak spektakularne cuda nawet bardzo pobożnym katolikom. Ale przecież ewangeliczne przypadki wskrzeszeń są dla nas jasną przesłanką: to jest możliwe!
Takie cuda zdarzały się już w Starym Testamencie. Takich cudów dokonywał sam Jezus, a potem Jego uczniowie. Historie ożywień można odnaleźć, studiując żywoty wielu świętych i błogosławionych czy przeglądając kroniki sanktuariów. Dlaczego zatem dziś wskrzeszenia wolą i mocą Bożą miałyby być niemożliwe?
Podążmy zatem drogą historii setek przypadków cudownych ożywień od czasów biblijnych, po dzień dzisiejszy...


Szczegóły:
Wydawnictwo Rafael
ISBN: 978-83-7569-463-5
Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Format: 130x200
Data wydania: 2013


Źródło okładki i opisu: http://rafael.pl/produkt/wskrzeszenia

 

 

Moje przeżycia z duszami czyśćcowymi
Maria Simma


Niektórzy ludzie pytają dlaczego Bóg dopuszcza, by zmarli ukazywali się żyjącym? Z pewnością nie dla zaspokojenia ciekawości! Jest to zawsze szczególny przejaw miłosierdzia Bożego i część Jego zbawczego planu. Nam powinno to przynieść duchową korzyść; dla zmarłych zaś jest wielką pociechą w oczekiwaniu na zjednoczenie z Bogiem. To powinno skłonić nas do modlitw i ofiar za dusze w czyśćcu cierpiące.
Maria Simma (1915–2004) mieszkanka alpejskiej wioski Sonntag w Austrii, otrzymała od Boga szczególny charyzmat, który pozwolił jej, by dusze czyśćcowe zwracały się do niej o pomoc. Niestrudzenie modliła się i pokutowała, służąc im dniem i nocą. Dzięki swojej książce, odczytom i kasetom stała się znana również poza granicami Austrii.


Szczegóły:
Wydawnictwo: PROMIC Wydawnictwo Księży Marianów
ISBN: 978-83-7502-483-8
Format: 110x180 mm
Okładka: broszurowa
Ilość stron: 222
 

Źródło okładki i opisu: http://www.wydawnictwo.pl/produkt/moje-przezycia-z-duszami-czysccowymi

 
 
 
    
 
 
 

 
 
 
 

 
 
 
 
Według różnych źródeł świadkami fatimskiego cudu słońca było od 50 do 100 tyś. ludzi.
 
 
Hostowane na o12.pl